Podologia

Podologia

 

 

 

 

Zabiegi podologiczne obejmują przede wszystkim usuwanie uciążliwych defektów w obrębie paznokci takich, jak ich wrastanie, czy też grzybica. 

Dodatkowo jeżeli chodzi o skórę stóp pozwalają one na wyeliminowanie zrogowaceń, modzeli, odcisków czy nagniotków, jak i niwelują problem pękających pięt

Podologia wiąże się również z diagnostyką stopy cukrzycowej, co zwiększa świadomość klientów, pomaga w dalszej terapii, jak i zapobiega wystąpieniu poważnych powikłań zdrowotnych.

Sama nazwa „podologia” wywodzi się z języka greckiego, gdzie stopa określana jest jako „Podos”, natomiast słowo „Logos” oznacza naukę.

 

Czym więc jest podologia?

Jak nazwa wskazuje jest ona dziedziną nauki, która zajmuje się badaniem defektów stóp oraz ich leczeniem i pielęgnacją.

Często odkładamy sprawy związane z naszymi stopami na dalszy plan, przyjmując iż skoro nie są one „odsłonięte” i tym samym widoczne dla innych to problemy z jakimi borykamy się w ich odrębie możemy zbagatelizować, co bardzo często niesie za sobą poważne konsekwencje.

Zbywamy niedoskonałości tej części ciała i skupiamy się na tych bardziej powierzchownych, zapominając przy tym iż to właśnie stopy są najbardziej narażone na różnego rodzaju urazy, schorzenia, a także zwyrodnienia.

Odpowiednia pięlęgnacja oraz badania diagnostyczne stóp wykonywane regularnie pozwolą nam szybko i skutecznie wyeliminować problem już u zarodka i powinniśmy szczególnie o to zadbać, ponieważ jak mówi stare przysłowie „Stopy są zwierciadlem organizmu”.