KARBOKSYTERAPIA

KARBOKSYTERAPIA, TO ZDROWE PIĘKNO.
TERAPEUTYCZNE WYKORZYSTANIE CO2 „CUDOWNEGO GAZU” – NAJWIEKSZY PRZEŁOM W KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ.

Karboksyterapia to metoda lecznicza pochodząca z Francji, znana od ponad 80 lat, polegająca na punktowej aplikacji dwutlenku węgla do organizmu. Początkowo francuscy kardiolodzy stosowali karboksyterapię jedynie w celach leczniczych. Poddawali pacjentów z niewydolnością żylną kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. W latach 90-tych CO2 zaczęto podawać śródskórnie. Lekarze lecząc dwutlenkiem węgla miażdżycę czy owrzodzenia cukrzycowe dostrzegli, że gaz ten podawany pod skórę przy okazji znacznie poprawia jej stan i wygląd.

 • Odzwierciedleniem prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest piękny i swieży wygląd skóry.
 • Karboksyterapia to obecnie najskuteczniejsza metoda redukująca cellulit i rozstępy.
 • Usprawnia krążenie, niszczy złogi tłuszczowe, opóźnia procesy starzenia.
KARBOKSYTERAPIA SYSTEM
 • Urządzenie  umożliwia podawanie dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie w całkowicie precyzyjny i bezpieczny sposób.
 • Gaz jest aplikowany przy użyciu pistoletu.
 • Gaz podawany jest z certyfikowanej medycznej butli z dwutlenkiem węgla.
 • Dzięki jego budowie nie ma możliwości podania nieodpowiedniej ilości gazu, jak i zbyt głębokiego wkłucia.
 • Dawka jest ściśle kontrolowana, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla pacjenta.
 • Podany podczas zabiegu CO2 jest transportowany do płuc, a następnie wydalany, tak jak w końcowych etapie procesu oddychania.
WSKAZANIA DO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII W KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ:
 • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • cellulit,
 • rozstępy – nowopowstałę jak i dawno nabyte,
 • zwiotczenia skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
 • zmarszczki i zwiotczenia skóry twarzy, dekoltu, szyi,
 • brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
 • opadające powieki,
 • ciemne kręgi pod oczami,
 • zwiotczenie piersi,
 • blizny.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU KARBOKSYTERAPII:
 • ciąża,
 • choroby serca,
 • ciężka niewydolność płuc,
 • ciężka niewydolność nerek.
CZY WIESZ, ŻE…?

Dopływ tlenu do skóry u 30-letniej osoby spada o około 25%, a u 40-letniej o około 50% na rzecz zaopatrzenia w tlen narządów wewnętrznych. Regeneracja komórek przy zmniejszonej ilości O2 odbywa się z trudem, a funkcje tworzenia kolagenu i elastyny są upośledzone, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.

DZIAŁANIE…
 • CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe.
 • Silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu.
 • CO2 stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny.
 • Karboksyterapia przywraca i pobudza mikrokrążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, a drenaż limfatyczny zwiększony.

Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi codziennie w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Należy zaznaczyć, że działalność dwutlenku węgla po podskórnym lub śródskórnym podaniu wywołuje szereg powiązanych ze sobą reakcji. Są one ze sobą ściśle powiązane, tworząc sieć zależności, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

JAK KARBOKSYTERAPIA WPŁYWA NA CIENIE POD OCZAMI?

Ciemne cienie pod oczami na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Kapilary sieci dolnych powiek mogą stać się zatłoczone z różnych powodów. Leniwy przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy i świeży wygląd. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, tym samym redukując cienie pod oczami. Po serii zabiegów, skóra posiada zdrowy odcień bardziej świetlisty wygląd, efekty utrzymują sie ponad 6 miesięcy.

Zdjęcia po wykonaniu serii 5 zabiegów.

JAK KARBOKSYTERAPIA WPŁYWA NA REDUKCJĘ ZLOKALIZOWANEJ OTYŁOŚCI?

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe z urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie w dwutlenek węgla. Po drugie CO2 prowadzi do dylatacji (rozszerzenia) naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze. Dzięki czemu dochodzi do wzmożonego dotleniania warstw skóry i zniszczenia ścian adipoctyów, które to magazynują tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwolniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek(z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. W rezultacie skóra jest napięta i odżywiona przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.

JAK KARBOKSYTERAPIA WPŁYWA NA REDUKCJĘ CELLULITU?

Cellulit spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawie lub wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta.

JAK KARBOKSYTERAPIA DZIAŁA NA BLIZNY I ROZSTĘPY?

Skuteczność karboksterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Obecnie za sprawą karboksyterapii terapia może być zakończona w ciągu 15 minut, jest to zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu, a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Eliminacja blizn i rozstępów jest trwała.

JAKI JEST WPŁYW KARBOKSYTERAPII NA WYPADANIE WŁOSÓW I ŁYSIENIE?

Poprawa mikrokrązenia, następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Neowaskulartyzacja, czyli tworzenie się naczyń krwionośnych i rewaskularyzacja, czyli poszerzenei i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych, prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i wypadaniem włosów.