OCZYSZCZANIE WODOROWE

AQUAPEEL H2

NOWOŚĆ W IZU
CZY WIESZ, ŻE…

Nadmiar wolnych rodników (RFT) jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry? Zaś zabieg aktywnym wodorem prowadzi do zmniejszenia ich ilości do bezpiecznego poziomu? Dbając o najwyższe standardy zabiegu anti-aging w naszym salonie – powinniśmy go poprzedzić oczyszczeniem skóry, złuszczeniem warstwy rogowej naskórka oraz zneutralizowaniem nadmiaru wolnych rodników. Dzięki temu nie tylko uzyskamy lepsze efekty zabiegu, ale również zabezpieczymy naszą skórę przed przedwczesnym starzeniem.

CZYM SĄ WOLNE RODNIKI? 

Reaktywne formy tlenu, czyli RFT (ang. reactive oxygen species (ROS)),  są to specyficzne układy chemiczne, zawierające w swoim składzie atomy tlenu z niesparowanym elektronem (tzw. rodniki).

Wbrew powszechnej opinii, wolne rodniki odgrywają w naszym organizmie bardzo ważną rolę.

W warunkach homeostazy (wewnętrznego stanu równowagi naszego organizmu), reaktywne formy tlenu są „pośrednikami” wielu procesów komórkowych, m.in. indukują apoptozę komórek, pobudzają transport glukozy, ale również zwiększają przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, co w efekcie determinuje przebieg reakcji zapalnej.

Niestety z wiekiem dochodzi do zaburzenia równowagi prooksydacyjno-antyoksydacyjnej, a powstające w nadmiarze RFT zaczynają wpływać destrukcyjnie na takie składniki komórki jak białka, kwasy nukleinowe, czy lipidy. Zaś organem, najbardziej narażonym na namnażanie się RFT jest skóra. Co ważne – głównym czynnikiem katalitycznym przy procesie tworzenia wolnych rodników jest promieniowanie UVB (ultraviolet-B) i UVA (ultraviolet-A). I tutaj należy zadać sobie pytanie, czy aby na pewno stosuję ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok, czy tylko w okresie największego promieniowania? Skutkiem niestosowania filtrów UVB/UVA jest nie tylko przedwczesne starzenie się skóry, ale również zaburzona gospodarka lipidowa i zwiększona podatność na występowanie nowotworów.

OCZYSZCZANIE WODOROWE, A RFT

Jednym z najpopularniejszych zabiegów ostatnich kilku miesięcy jest oczyszczanie wodorowe. Dlaczego właśnie wodorowe?

  • RFT wiążą się z jonami wodoru, doprowadzając do powstania wody i czystego tlenu:

          2O2*- + 2H+ -> H2O2 + O2 => 2H2O + O2

  • Żadna inna cząsteczka, nie jest w stanie tak efektywnie zniwelować działania wolnych rodników (biorąc pod uwagę neutralność dla skóry pacjenta)
  • Dzięki określonym procesom chemicznym – oczyszczanie wodorowe neutralizuje wolne rodniki na powierzchni skóry. Zabieg ten powinien stanowić wstęp do każdej terapii anti-aging.
NOWOCZESNY, WIELOETAPOWY ZABIEG ANTI-AGING

Etap 1. Neutralizacja wolnych rodników za pomocą wody wodorowej.

Etap 2. Złuszczenie obumarłych warstw naskórka.

Etap 3. Dotlenienie skóry, jako przygotowanie do wprowadzania antyoksydantów.

Etap 4. Rozprowadzenie antyoksydantu na obszarze zabiegowym.

Etap 5. Wprowadzenie antyoksydantu do przestrzeni międzykomórkowej.

Etap 6. Zabieg anti-aging.

Dzięki zachowaniu powyższej procedury zabiegowej możemy oczekiwać długotrwałych efektów, szczególnie w postaci prawidłowego nawilżeniarozświetlenia skóry, poprawienia jej sprężystości i wyrównania kolorytu. Zabieg dedykowany jest dla każdego typu cery, polecany jest w samodzielnym stosowaniu, jak i w terapiach skojarzonych. Co więcej, może być stosowany przez cały rok, bez ryzyka wystąpienia efektów ubocznych.